שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (28.08.2014    12:38:20)
    ביום שלישי 12/8 התקיים יריד חוגים של העמותה
ביום ג 12/8 התקיים יריד חוגים של העמותה. ביריד ילדי גני אביב נהנו מהופעתה של ליצנית ורד והורים קיבלו הסבר על החוגים, שיפעלו במסגרת אקדמיה לילדים.
השנה אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילות לנו - חוג הכנה לכיתה "א" ומוטוריקה עדינה, חוג אנגלית לכל הגילאים, חוג אנמצייה לרמות שונות. בנוסף לכך במסגרת פרויקט "מרכז השכלה" אנחנו מפעילים קורסים לאנגלית ולעברית ברמות שונות.
ניתן לקבל פרטים ולהירשם בטל: 054-6152916 אצל אלה אולחוב.
נשמח לראותכם אצלנו.
    42    (11.08.2014    20:44:01)
    עמותה "גשר חינוכי" מחבקת את תושבי שדרות ולוקחת את חלקה במבצע "צוק איתן"
מבצע "צוק איתן" נגע באופן אישי לכל בית בישראל, וכל אחד רצה לתרום את חלקו למערכה חשובה זאת. צוות העמותה "גשר חינוכי" הרגיש הזדהות עם תושבי עיר שדרות, שהייתה אז מוכה קסמים וחשב על דרך לסייע להם. ואז עלה ראיון לאסוף כסף מתרומות פרטיות של חברי הנהלה ולרחוש מספר חבילות מזון עבור קשישים ומשפחות נזקקות בשדרות. המבצע התנהל על ידי גב' פוקשנסקי ז'ניה, מנכ"לית העמותה, שיזמה את הפעילות והובילה את הביצוע. ב4/8 רחשנו 8 החבילות וחילקנו אותם לנזקקים בעזרתה ובתמיכתה של גב' דבורה ביטון, פעילה חברתית, ראש מטה "יש עתיד" בשדרות. תושבי שדרות, שקיבלו את הסלים הביעו הערכה רבה למבצע זאת ולכל מי שתרם וארגן את הפעילות.
פעילות זאת סייעה לנו לתרום את חלקינו במבצע "צוק איתן" ולהרגיש , שכל עם ישראל אחים וכולנו צוק איתן בזכות דאגה לאחר ועזרה לזולת.
    41    (11.08.2014    20:42:34)
    מתנדבת מסביון במועדון "אמוצ'קה"
אנו רוצים לספר על ניסיון מעניין שהיה בעמותה "גשר חינוכי", שצמח כי פרי של שיתוף פעולה בין המרכז ליזמות חברתית במועצה מקומית סביון לעיריית לוד. במסגרת היוזמה מגיעים מתנדבים , תושבי סביון לתת מהידע שלהם ומניסיונם המקצועי לתושבי לוד – נשים, נוער וילדים.
השותפות בין העמותה לפרויקט, שיזמה גב' אושרת אהרון, רכזת קליטה עירונית, יצר מהלך מעניין ומפרה. למשך תשעה חודשים היו מגיעים מתנדבים מסביון למועדון "אמוצ'קה" שפועל בגני אביב במסגרת העמותה ונתנו לנשים הרצאות מעניינות בתחום של בריאות, חינוך הילדים, רפואה סינית ואלטרנטיבית ובתחומים אחרים. במיוחד חשוב לציין את תרומתה של גברת סמדר טורס, מומחית לרפואה סינית, שהגיעה בהתמדה רואי לשבח והעבירה הרצאות שלה, גם כשהתנאים היו לא קלים וילדי משחקייה, שפועלת יחד עם המועדון, הרעישו והפריעו לתהליך הלמידה.
אנחנו מודים ליסמין טייכר-מנהלת המרכז ליזמות חברתית במועצה מקומית סביון , וכמובן, לכל המתנדבים, שהגיעו אלינו, על היוזמה ומקווים לזכות לשיתוף פעולה גם בשנה הבאה.
    40    (13.01.2014    07:30:17)
    מפגש נשים בנווה שלום

ב10/1 בנוה שלום התקיים מפגש ראשון של קבוצת נשים ערביות תושבות לוד וקבוצת נשים עולות מחבר העמים, תושבות גני אביב. המפגש התקיים במסגרת פרויקט "נשים בונות עתיד משותף" שפעל בהובלה של עמתה "גשר חינוכי" ועמותת "נע"ם – נשים ערביות במרכז. הפרויקט פועל במימונו של קרן חדשה לישראל, ומשתתף ביוזמת "כולננה". המפגש התקיים באווירה חמה , נשים הצליחו לפתח קשרים חמים ובלתי פורמאליים אחת עם השנייה. במהלך המפגש נשים משתי הקבוצות גילו הרבה דברים משותפים ובעיות משותפות שן פוגשות בתור נשים. הנשים דיברו על חוויה משמעותית שהן חוו ועל כך שהן הצליחו לראות את היחסים בין ערבים ויהודים מזווית ראיה קצת אחרת בזכות המפגש. אנו מקווים מפגש זה יסמל התחלה חדשה בחייהן של הקבוצות ואחריו יבואו מפגשים נוספים רבים.
בהזדמנות זאת אנו מודעים לקרן חדשה לישראל, ליוזמת כולננה ולפרויקט "קשר" אשר תמכו בפרויקט ובמפגש זה ספציפי:
    39    (06.11.2013    16:25:03)
    פתיחת פרויקט:" מרכז זכויות והנגשה לשונית לקשישים עולים"
במסגרת פעילות העמותה בתמיכתו של ארגון שתי"ל וקרן אברט אנו שמחים להודיע על פתיחת פרויקט חדש "מרכז זכויות והנגשה לשונית לקשישים עולים".
במסג רת הפרויקט אנו נספק שירותים של תרגום ותיווך מול מוסדות שונות.
אנו מזמינים את כל מי שזקוק לסיוע בתרגום, מילוי טפסים, תיווך מול מוסדות שונים, הסברה וכדומה. נשמח לעזור לכל הזקוק בסיוע מיצוי זכויות מול מוסדות ממשלתיים וחברות פרטיות.
השירות ניתן בחינם.
אנא אל תהססו, צרו קשר בטל: 054-2470625 פולינה שפירו , לתאום פגישה ויעוץ
    38 עמוד:   1  2  3  4  5  ... 10
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com