שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (30.05.2013    16:47:48)
     חגיגה לטינית בגני אביב
מופע סוחף לכל הגילאים עם זמר אמריקאי זוכה פרס הגרמי
Frankie Vazquez
בליווי Walakata Salsa Band יום ב'3.6 , בשעה 18:00
ברחבת בית ספר גני אביב לציון יום הגנת הילד הבינלאומי

הכניסה חופשית! כולם מוזמנים!

    32    (19.04.2013    12:07:44)
    כתבות באתר עירוני לוד, שמדברות על פעילות שלנו
לאחרונה פורסמו באתר עירוני לוד שתי כתבות שמתארות את פעילות העמותה בתחום קליטת העליה עם עולים מחבר העמים ומאתיופיה. כתבות פורסמו ע"י רכזת קליטה עירונית גב' אושרת אהרון.
http://www.lod.muni. il/show_item.asp?ite mId=4414&levelId =44600&template= 20 – סיור הכרת הארץ בחיפה ועכו ליוצאי אתיופיה וחבר העמים.
http://www.lod.muni. il/show_item.asp?ite mId=4472&levelId =44600&template= 20 - על 5 קורסי העשרה שפתית ליוצאי אתיופיה וחבר העמים.
קריאה מהנה!
    31    (10.04.2013    18:16:19)
    אלה ברצ'אנסקי זכתה לפרס בחינוך של קרן נתנאל לשנת 2013
אנו שמחים להודיע על כך, שגב' אלה ברצ'אנסקי, יועצת פסיכולוגית של העמותה זכתה בפרס בחינוך של קרן נתנאל בשנת 2013. הפרס מציין את תרומתה של אלה בפיתוח פרויקטים ייחודיים חינוכיים עבור בני נוער עולה. בין היתר, אלה פיתחה גם תכנית "פסיפס", שאנו מפעילים בהצלחה רבה בערים שונות כבר למשך 7 שנים. ברכות חמות לאלה על זכייתה.
    30    (10.04.2013    18:13:52)
    פרויקט "דו-קיום מתחיל מילדות" יוצא לדרך שוב
ברצוננו להודיע על חידוש פעילותו של פרויקט "דו קיום מתחיל מילדות" אשר יתחיל בחודש אפריל. הפרויקט מיועד לילדים מכיתות "ד", יהודים וערבים והוא מתקיים במימון שגרירות ארצות הברית.
בשנה שעברה בפרויקט "דו קיום מתחיל מילדות" השתתפו כ-60 תלמידים מכיתות ה',ו' , שלמדו אנגלית מדוברת והעבירו פעילויות משותפות.
אנו מודים לאנשי שגרירות ארה"ב על תמיכתם ומתכוונים להמשיך לפעול למען פיתוח דו קיום בעיר.

    29    (10.04.2013    18:10:57)
    גיבוש צוות מורים של העמותה "גשר חינוכי"
ביום שני ה- 11/3 התקיים גיבוש לצוות המורים העובדים בעמותת "גשר חינוכי" במספר פרויקטים: "אקדמיה לילדים", "מרכז השכלה" , "דו קיום מתחיל מילדות" וגם פרויקט יפה ומיוחד לאוכלוסייה האתיופית בשיתוף פעולה עם עירית לוד.
בגיבוש לקחו חלק כ-15 מורים המלמדים את הילדים והמבוגרים בשעות אחר הצהריים במסגרת פרויקטים חינוכיים של העמותה.
במהלך הגיבוש סיפרה הגב' לודמילה שוורץ, מנהלת הפרויקטים "אקדמיה לילדים" ו"מרכז השכלה" על פעילותה המגוונת של העמותה, הביעה הערכה רבה לעבודה המאומצת של צוות המורים ועל הישגיהם של הילדים.
המורים, חלקו בחוויותיהם וניסיונם המקצועי כמו כן הביעו שביעות רצון מפעילות העמותה, אשר קיבלה בשנת 2012 את פרס יושב ראש הכנסת על תרומתה בחינוך לא פורמלי.
השנה, בפרויקט "אקדמיה לילדים" לומדים כ-110 ילדים בחוגי העשרה מגוונים: "הכנה לכיתה א'", "פיתוח חשיבה יצירתית" , "אנגלית", " מוטוריקה עדינה" .
בפרויקט "מרכז השכלה" לאוכלוסייה בוגרת לומדים כ-50 מבוגרים בקורסים : "עברית" לפי רמות, "אנגלית" לפי רמות וקורס מחשבים.
    28 עמוד:   1 ... 2  3  4  5  6  ... 10
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com