שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (06.02.2013    19:32:35)
    עמותה מרחיבה את פעילותה
מתחילת ינואר 2013 מפעילה עמותה שתי תכניות בלוד עם יוצאי אתיופיה. במועדון נוער ברח' שלמה המלך העמותה מפעילה תכנית "פסיפס" עם קבוצת נוער ממוצא אתיופי, ובבית הכנסת של קהילה אתיופי העמותה מפעילה סדרת ההרצאות.
הפעילות מתקיימת בשיתוף פעולה ובמימונה של עיריית לוד. העמותה מודה לרכזת קליטה עירונית גב' אושרת אהרון על האימון ועל התמיכה בעמותה.
    27    (22.01.2013    18:33:36)
    כתבה על מועדון "אמוצ'קה" שפורסמה באתר עירוני לוד
הנה הכתבה, שפורסמה באתר עירוני לוד. בכתבה מדובר על מועדון "אימוצ'קה" שפועל במסגרת העמותה הכתבה נכתבה ע"י גב' אושרת אהרון, רכזת קליטה לוד.
קריאה מהנה!
----------
מועדון אימוצ'קה בגני אביב:
http://www.lod.muni. il/show_item.asp?ite mId=4243&levelId =44600&template= 20
    26    (15.12.2012    14:49:03)
    פרויקט "נשים בונות עתיד משותף" יוצא לדרך
מתחילת שנת 2013 יוצא לדרך פרויקט משותף של עמותה "גשר חינוכי" ועמותה "נע"ם" ; (נשים ערביות במרכז)בשם "נשים בונות עתיד משותף". הפרויקט ממומן על ידי קרן חדשה לישראל. במסגרת הפרויקט נשים יוצאות חבר העמים, תושבות גני אביב, הפעילות בעמותה "גשר חינוכי" תפגשנה עם קבוצה של נשים ערביות , שגרות בלוד ומשתתפות בפעילות של עמותת "נע"ם" ;. שתי הקבוצות יעבדו לכוד וגם ביחד על מנת ליצור גרעין מנהיגותי משותף, שיהוה כוח השפעה בעיר וישתלב במסגרות וליוניטריים, שפועלות בעיר על מנת לקדם את האינטרסים של נשים ושל דו קיום בעיר בכל הרמות: בניית תשתיות ושירותים, עבודה חינוכית והסברתית, יחס לנשים במגזרים שונים וכו'. כל תושבת לוד, אשר רואה את עצמה מתאימה להשתתפות בפרויקט, מוזמנת ליצור קשר עם ז'ניה פוקשנסקי בטל: 0503062267
    25    (15.12.2012    14:47:41)
    ביקור של נציגי שגרירות ארה"ב בעמותה "גשר חינוכי" ,פרויקט "דו קיום מתחיל מילדות"
ב7/12/2012 התקיים ביקור של נציגות שגרירות ארצות הברית גב' שניצר אלן וגב' ריסה לוי. הנציגות באו כדי להתרשם מפעילותו של פרויקט "דו קיום מתחיל מילדות" שפועל בעמותה משנת 2012. גב' שניצר וגב' לוי התרשמו מפעילות משותפת, של ילדים יהודיים וערבים, תלמידי בי"ס גני אביב ואל רשידיה. השתתפו בפעילות כ30 ילדים בני 10 -11, תושבי לוד. בפעילות הילדים הציגו את עצמם בשפה אנגלית וגם שוחחו על שלום ושיתוף פעולה בין יהודים וערבים בלוד. הפרויקט "דו קיום מתחיל מילדות" פעול במסגרת העמותה "גשר חינוכי" מאפריל 2012 ובקרוב מסיים את תקופת פעילותו. במסגרת הפרויקט כ60 ילדים, יהודים וערבים, למדו אנגלית וגם נפגשו יחד לצורך לימוד משותף ופעילות חברתית משותפת. פרויקט פעל במימון מלא של שגרירות ארצות הברית. אנחנו בטוחים, שפרויקט טרם רבות לכל הילדים שהשתתפו בו. אנו מקוים לזכות להמשך מימון של השגרירות גם לשנה הבאה.
    24    (15.12.2012    14:46:20)
    פרס של קרן פרס יושב ראש הכנסת על פעילות חינוכית בקרב בני נוער לשנת 2011 הוענק לעמותה "גשר חינוכי".
אנחנו שמחים להודיע כי ב4/12/2012 התקיים טקס הענקת הפרסים של קרן פרס יושב ראש הכנסת לאיכות חיים לשנת תשנע"א-2011.
בטקס זה הוענק לעמותת "גשר חינוכי" פרס בתחום פעילות חינוכית בקרב בני הנוער בסה"כ 20,000 ש"ח .
הענקת הפרס מסמלת עבורנו הוכרה בתרומתנו לפעילות חינוכית, לקליטת העלייה, ולחברה ישראלית כולה.
העמותה מפעילה מספר רב של פרויקטים חינוכיים בלוד, כגון: "אקדמיה לילדים", "מרכז השכלה", "פסיפס",&q uot;עתיד", "קהילה צעירה ומשחקיה" ועוד מספר פרויקטים נוספים. בשנה האחרונה התחילה העמותה לפתח פרויקטים, שמקדמים דו קיום בין יהודים וערבים בלוד.
הפרס הוענק ליו"ר העמותה, דר' רחל שפירו במעמד יו"ר הכנסת מר רובי רבלין, חברי כנסת ונאמני הקרן נוספים.
    23 עמוד:   1 ... 3  4  5  6  7  ... 10
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com