שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (18.09.2012    19:32:06)
    שנת הלימודים נפתחה!
אם פתיחת שנת הלימודים חידשה העמותה את פעילותה בלוד.
ב3/9 התחילו לפעול משפחתון, פרויקט "אקדמיה לילדים" ופרויקט "דו-קיום מתחיל מילדות"
לאחר סוכות יחזרו לפעול פרויקטים אחרים, כגון מועדון "אמוצ'קה, משחקיה, מרכז השכלה ותכנית "פסיפס"
מי שמעוניין להשתלב בפעילות שלנו מוזמן ליצור קשר במייל gesher.rachel@gmail. com או בטלפון 0547703297
    22    (18.09.2012    19:24:38)
    סרט על פעילות העמותה ועל תכנית "פסיפס"
חברים יקרים!
לאחרונה צוות העמותה הוציא סרט , שמספר על פעילות העמותה בלוד ועל תכנית "פסיפס".סרט ניתן לצפות לפי הקישור: http://youtu.be/7D9- vc4xF84
צפייה מהנה!
    21    (18.08.2012    16:29:13)
    פרויקט "אקדמיה לילדים" סיים את שנת הפעילות הרביעית
ב27/6 באווירה חגיגית התקיים טכס חלוקת תעודות לילדים, שהשתתפו במשך השנה בפרויקט "אקדמיה לילדים" של עמותה "גשר חינוכי" , שמיועד לילדים בגיליים 3-15 . למדו בפרויקט 200 ילדים ופעלו 20 קבוצות. במהלך השנה ילדים שישתתפו בחוג "הכנה לכיתה א" למדו יסודות קריאה, כתיבה וחשיבה יצירתית. אלה מהם שכיום עולים לכיתה א' מרגישים יותר בטוחים ומוכנים לבית ספר. ילדים יותר בוגרים השתתפו בחוגים : חשבון, אנגלית, עברית לכל הרמות.
בסוף שנת הלימודים בתאריך 2/7/2012 קיבלו ילדים כמתנה מהעמותה ומעיריית לוד הצגה בשם "עצרת הינשופים" מאת דודו וקובי ניב בהשתתפות אומן אביב לירון

מי שמעוניין לרשום את ילדיו לפרויקט "אקדמיה לילדים" לשנת לימודים הבאה ולאפשר להם לחוות חוויה לימודית משמעותית ומעשירה מוזמן ליצור קשר עם מנהלת הפרויקט, גב' ליודמילה שוורץ 050751022.
    20    (12.05.2012    13:19:53)
    פרויקט חדש של עמותה "דו קיום מתחיל מילדות"
אנו שמחים להודיע, שבמסגרת עמותה "גשר חינוכי" בלוד, בגני אביב, נפתח פרויקט חדש בשם "דו קיום מתחיל מילדות". במסגרת הפרויקט כ30 ילדים,יהודים וערבים, תושבי לוד, תלמידי כיתות "ה" –"ו" ילמדו יחד אנגלית. אנו מאמינים, שהתנסות המוקדמת זאת תאפשר להם להכיר יותר טוב אחד את השני וניסיון זה תלמד אותם לקבל את האחר ולכבד אותו. הפרויקט מתקיים בתמיכה של שגרירות ארצות הברית בישראל.
    19    (14.04.2012    15:43:37)
    קורס מזכירות בגני אביב
ההרשמה לקורס בעיצומה. מדובר בתכנית מסובסדת ואיכותית מאוד. פרטים והרשמה אצל אלה 0546931912
    18 עמוד:   1 ... 4  5  6  7  8  ... 10
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com