שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (14.04.2012    15:42:59)
    לומדים בגני אביב
בקרוב תיפתח במסגרת העמותה תכנית לימודים עבור יוצאי מאתיופיה. בקורס המשתתפים ישפרו את העברית, ילמדו אנגלית בסיסית והכרת המחשב. אנו מקווים שהשתתפות בקורס תשפר את סיכוייהם של המשתתפים למצוא עבודה טובה. הקורס יתקיים בתמיכתה של שיכום שכונות לוד.

    17    (14.04.2012    15:41:45)
    פרויקט חדש של העמותה "דו-קיום מתחיל מילדות"
בקרוב בעמותה "גשר חינוכי" יפתח פרויקט חדש "דו קיום מתחיל מילדות". במסגרת הפרויקט הילדים מכיתות "ה" "ו", תושבי לוד, יהודים וערבים ילמדו יחד שפה אנגלית. הפרויקט יתקיים בזכות תמיכה נדיבה של שגרירות ארה"ב
    16    (07.01.2012    15:31:45)
    מסיבת סלוסטר בגני אביב
ב29/19/2011 במסגרת שיתוף פעולה בין עמותה "גשר חינוכי" למתנ"ס גני אביב התקיימה מסיבת סלבסטר שהופעלה ע"י פעילות של מועדון "אמוצ'קה"< br>. המסיבה התקיימה במתחם של מתנ"ס "גני אביב. במסיבה השתתפו כ30 איש, תושבי גני
הנהלת העמותה מודע למארגנות ולצוות המתנ"ס על ערב מהנה.
אנו מתכוונים לעשות מסיבות כאלה למען תושבי גני אביב באופן קבוע. אנו מזמינים
את כל תושב "גני אביב" שמרגיש את עצמו צעיר בנפש להצתרף אלינו ולקחת חלק במסיבות
    15    (26.12.2011    13:27:17)
    יום עיון במסגרת מיזם "כולאננה"
ב-28 לנובמבר 2011 התקיים יום עיון הראשון של עמותת "גשר חינוכי" במסגרת יוזמת כולאננה . בנושא: 'כולאננה' ועולים מחבר העמים – בין הסתגרות להשתלבות רב-שיח בסוגיות הקשורות לזהות החברתית של קהילת דוברי הרוסית במרחב רב-גוני.
יום עיון היה מיעד לארגונים חברתיים ועמותות, שמיצגים את העולים מחבר העמים.
ביום עיון השתתפו קרוב ל50 איש, רובם עולים מחה"ע.
יום עיון עסק בסוגיות, הקשורות ליחסים של קבל דובר רוסית עם פלגים אחרים של חברה ישראלית – ערבים, עולי אתיופיה, יוצאי עדות המזרח וכו'.
יום עיון עבר בהצלחה רבה . אנו מקוים שבזכותו יותר ארגונים ופעילים חברתיים שונים יכירו את יוזמת "כולאננה" וגם יצטרפו אליה.
    14    (05.11.2011    14:43:54)
    סמינר להשקת שפה רוסית בגני אביב
ב21/11/2011 במתחם של תיכון מקסים לוי בשעה 17.00 יתקיים סמינר בנושא "שפה רוסית מודרנית" בהנחייתה של דר' סמירנוב – מרצה-אורחת מרוסיה. הסמינר יתקיים בתמיכתו של קרן "העולם הרוסי" במטרה לקדם את לימוד שפה רוסית בישראל.
ההרשמה אצל אלה 0546931912
    13 עמוד:   1 ... 5  6  7  8  9  ... 10
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com