שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (05.11.2011    14:43:00)
    ישיבת סיכום באום-אל-פאחם
ב5/10/2011 באום-אל-פחם התקיימה שיחת סיכום, שבה הוצג ניסיון יחודי של הפעלת פרויקט "פסיפס" ב16 קבוצות של נערים באום-אל-פאחם. תכנית תורגמה לערבית ועברה התאמה לאוכלוסייה ערבית ע"י צוות של קחדום נוער בישוב בראשו של מר מחמיד פהחי. נערים וצוות בית ספרי הביעו שביעות רצון רבה מהפעלת התכנית.
    12    (05.11.2011    14:30:33)
    יום עיון במסגרת מיזם "כולאננה"
ביום ב28/11/2011 במסגרת מיזם "כולאננה" עמותה "גשר חינוכי" מקיימת יום עיון , שיוקדש להשקת המיזם בקרב קהילה דוברי רוסית. יום עיון תעסוק בנושאים, קשורים ליחסי גומלין בין קהילה דוברי רוסית לקהילות אחרות. יום עיון יתקיים במלון סיטי בת"א.
ניתן להירשם ליום עיון עד 20/11/2011 אצל פוקשנסקי ז'ניה במייל pukshansky@gmail.com
    11    (05.11.2011    14:26:08)
    המרכז לשכלה וידע פותח את שעריו!
מרכז השכלה וידע בבית הספר גני אביב פותח תוכנית לקידום אישי של כל תלמיד לכיתות ה,ו, ז. במקצועות הבאים :
• מתמטיקה
• אנגלית
נפתחה תוכנית להכנה לתיכון לכיתות ח, ט',התוכנית נבנתה בשיתוף פעולה עם הנהלה בית הספר ומוריו במקצועות:
• מתמטי קה
• אנגלית
חו ג פיזיקה ואסטרונומיה לתלמידים מגיל 10 עד 14

בבית ספר למבוגרים ממשיכים בהצלחה רבה ללמוד קורסים למבוגרים בעברית בכל הרמות ,אנגלית בכל הרמות ומחשבים.
הלימודים מתקיימים במתחם של בי"ס גני אביב, בימי שני ורביעי
לפרטים ולהרשמה נא לפנות לקלרה 050-7901614, או לאלה 0546931912
    10    (25.09.2011    17:54:56)
    במסגרת יוזמת כולאננה: תלמידי מקסים לוי הפיקו שני סרטים קצרים על חייהם בלוד.
לאחרונה הושלמו שני סרטונים קצרים שהופקו על ידי מנחים של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) בשיתוף עם נוער עולה מבית הספר מקסים לוי בעיר לוד. הסרטונים הופקו במסגרת יוזמת כולאננה, שמטרתה לסייע לאזרחי המדינה הצעירים מהקבוצות השונות, לחוש בנוח עם הרב גוניות המאפיינת את החברה הישראלית באמצעות יצירת תחושת שייכות אזרחית משמעותית הכוללת את כולם.

הסרטוני ם הם מיזם משותף למט"ח ולעמותת גשר חינוכי. העמותה, הפעילה בעיקר עם נוער עולה, חברה במסגרת יוזמת כולאננה אל מט"ח, והצמידה למדריכים של מט"ח תלמידי כיתה ט' מבית הספר מקסים לוי בלוד. המיזם המשותף הניב שני סרטים על החיים בלוד, שכל אחד מהם בן כדקה וחצי.
הפעילות התאפשרה בזכות תמיכה רחבה של מנהלת תיכון "מקסים לוי" וכל צוות חינוכי".
בסר טים ניתן כאן:
http://www.y outube.com/watch?v=L qnTanmvKEA&featu re=player_embedded
http://www.youtu be.com/watch?v=2Rrw2 Mu63Co&feature=p layer_embedded
    9    (27.08.2011    13:22:19)
    הפנינג חוגים בפארק בגני אביב ב29/8 בשעה 18.00
ביום שני 29/8/2011 בשעה 18.00 בשכונה גני אביב בלוד בפארק מרכזי יתקיים הפנינג חוגים של העמותה. בהפנינג יתקיים יריד חוגים לשנה תשע"ב (20011-2012) שתכלול הסבר על החוגים וההרשמה.
במסגרת פרויקט "אקדמיה לילדים" יפתחו השנה חוגים הבאים:
1) הכנה לכיתה "א" לילדים בגילאים 4-6
2) תכנית "דרך להצטיינות" - לימוד מעמיק של מקצועות שונים – לכיתות א-ד
3) חוגים בתחום מדעים: אסטרונומיה, פיסיקה, מחשבים לכיתות ה- ח
כל הפעילות תתקיים במתחם של בי"ס "גני אביב" פעמיים בשבוע בימי שני ורביעי בשעות 16-19
במסגרת פרויקט "מרכז השכלה" יפתחו קורסים למבוגרים שבהם ילמדו עברית למתחילים ולמתקדמים וגם אנגלית למתחילים ולמתקדמים. הלימודים יתקיימו בשעות 18-19.
אנו מזמינים את קהל הרחב להגיע להפנינג של חוגים וגם לקחת חלק בפעילות של העמותה.
    8 עמוד:   1 ... 6  7  8  9  10  
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com