שלום רב! 
   אנו שמחים לארח אותך באתר שלנו. אנחנו, המייסדים של העמותה, גאים  מאוד  להציג את הארגון שלנו.

העמותה נוצרה על ידי קבוצת  פעילים, בעלי רצון רב לעזור לעולים  בחינוך של ילדיהם. חשבנו זמן רב על השם של הארגון. איך להביע בכמה מילים את זהותנו ואת המטרות שלנו. "גשר חינוכי" – זה הרצון שלנו לבנות מחדש את הקשר בין הורים לילדיהם, לעזור ולגשר בין הורים עולים לארגונים שונים, שמטפלים בילדים, וגם בין העולים לסביבה הקולטת.

המייסדים של העמותה, שכולם הינם בעלים של תארים אקדמיים וגם נציגים של עליה אחרונה, לא נזקקו למקומות עבודה בעת הרמת העמותה – הרי כולם משולבים בתפקידים בחירים במערכת חינוך ורווחה תורמים את בזמנם הפנוי לטובת ילדי עולים ומשפחותיהם.


בשנת 2004 קם פרויקט " אקדמיה להורים" המיועד להקנות להורים ידע ומיומנויות בחינוך הילדים ולקרב אותם למערכת חינוך ישראלית. עם השנים  נוצר בעמותה מועדון הורים,שבו ניתן לקבל יעוץ מקצועי בנושאים קשורים לחינוך. דלתות של "אקדמיה להורים" נפתחו בלוד, נתניה, הרצלייה וראש העין.

ככה, מפרויקט אחד גדלנו לקבוצה גדולה ופעילה של 30 עובדים ו50 מתנדבים, שפועלים היום במסגרת של 10 פרויקטים, חלקם מקומיים וחלקם ארציים. עמותה היום עובדת עם 3000 ילדים והוריהם. אנו עוסקים במניעת נשירה של תלמידים עולים ובשילובם החברתי  בפרויקטים "לצאת מהשוליים" ו "פסיפס".

אנחנו מפתחים את הפוטנציאל הלימודי של הילדים בפרויקט "אקדמיה לילדים" ושל מבוגרים בפרויקט "מרכז השכלה". יותר כ100 ילדים השתתפו במשך 4  שנים בפרויקט "עתיד" שהתקיים במפעלי הי- טק "אונסט" בהרצלייה ו"אלביט" בנתניה. הפרויקט מיועד לעזור לנערים ממשפחות עולים להתחבר לעולם של הי-טק. מסביב לעמותה התחברו אנשים רבים, בעלי רצון להשפיע על חייהם ועל חיי הילדים. ככה נוצרה קהילת גני אביב.

חברי הקהילה משתתפים בפרויקטים של העמותה, וקהילה זאת זקוקה לתמיכה בתחומים שונים.  המתנדבים של העמותה מפעילים חוגים לילדים, בונים ומטפחים גינות ציבוריות  ועוזרים למשפחות של עולים. היום עמותה מפעילה 2 קבוצות אולפן עבור המתנדבים, קבוצת בריאות, פגישות עם אנשים מעניינים וסיורים בארץ.

בשנתיים האחרונות נוצרה בעמותה גם קהילה צעירה. האמהות הצעירות התאחדו למועדון "אימוצ'קה" והיום הן מפעילות 2 משחקיות עבור ילדי השכונה והוריהם. שנה שלישית פועל מרכז יעוץ לנוער "לי-לה-לוד" שנותן יעוץ לבני נוער בתחומים שונים.

היום העמותה תפסה את מקומה בין ארגונים פורמאליים ובלתי פורמאליים קשורים לחינוך.אני, בתור יו"ר העמותה שמחה בכך, שהצלחתי לאחד סביבי את האנשים האיכותיים ואכפתיים, שעושים את מלאכתם מכל הלב וגם במקצועיות רבה. אומנם, ללא תמיכה ושיתוף פעולה של קרנות, עיריות, מתנ"סים, שיקום שכונות ובתי ספר לא היינו מצליחים לממש את שאיפותינו. וכמובן, לא היינו מגיעים למקום הזה ללא תמיכה קבועה ומקצועית של שתי"ל, במיוחד של אינדה קריקסונוב ומילנה יערי.לצערי, לא כל המייסדים היום אתנו.ז'אנה שולמן, ז"ל,שתרמה רבות להפצת הידע החינוכית  ולהדרכת ההורים,נפתרה ב2009.

דרך ארוכה לפנינו והשמיים הם הגבול. ואם עזרנו למשהו, זאת אומרת שהמלאכה שלנו, היא לא לחינם והצלחנו לבנות גשר חינוכי יציב. 


    אנחנו מודעים לכל הקרנות ולכל הגופים, שמסעיים לנו ותורמים לפעילות שלנו. הרשימה מפורטת של הגופים ניתן לראות בשותפים ותרומות

במידה ואת/ה מעוניינ/ת להיות שותפ/ה שלנו ולקחת חלק  במימון הפרויקטים, בהתנדבות או בכל דרך אחרת נא ליצור איתנו קשר דרך האתר או ישירות.


אירועים, חדשות, תרומות
היום: 04.10.2016
    (08.06.2011    12:43:09)
    חדשות בעמותה
1. בתאריך ה - 30/05/2011 הסתיימה סדנא של קבוצה של אמהות ממוצא אתיופית שהתקיימה במתחם של תיכון "מקסים לוי" בגני אביב. הסדנא כללה 8 מפגשים, שבהם למדו האמהות איך לשפר את התפקוד האימהי שלהם. הפעילות הוזמנה ותוקצבה ע"י מוקד הקליטה של לוד.
2. בתאריך ה- 31/05/2011 התקיימה מסיבת הסיום של פרויקט "עתיד" שהתקיים בבנק לאומי בלוד. במשך שנה שלמה, 20 נערים ונערות, תלמידי תיכון " מקסים לוי" הגיעו למתחם של קש"ב – בנק לאומי ולמדו שם נושאים שונים, הקשורים לבנקאות וגם לחומר הלימודי שלהם.
3. ממאי 2011 פועלת בתיכון "מקסים לוי" קבוצת נערים, תלמידי כיתה "ט-3" , שעוסקת ביצירת סרטון קבוצתי. הסרטון יעסוק בנושאים הקשורים לסובלנות ודו- קיום. הפעילות מתקיימת במסגרת תכנית "כולננה" בשיתוף פעולה עם מט"ח ( מרכז טכנולוגי-חינוכי).
4. במסגרת מרכז ההשכלה מתקיים קורס גישור שני של מרכז הגישור והדיאלוג בקהילה. הקורס מתקיים בימי ד' במתחם של תיכון "מקסים לוי".
5. בתא ריך ה-19/05/2011 התקיים ביקור של נציגי קרן לוי לאסן, אשר תומכת בפעילות העמותה כבר שנה שלישית ברציפות. הביקור עבר בהצלחה רבה .
6. במסגרת מרכז ההשכלה בחודש אפריל הסתיימה בהצלחה תוכנית ייחודית ומורחבת לקידום האישי של תלמידי כיתה ט' במקצועות המתמטיקה והאנגלית בשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר "מקסים לוי".
7. במרכז השכלה למבוגרים ממשיכים ללמוד עברית ואנגלית ברמות שנות. שיטת הלימוד מקנה בטחון עצמי ויכולת להתבטא בחופשיות בשפה העברית והאנגלית .
8. קבוצת המתנדבים לומדת עברית בכיף
    7    (23.01.2011    17:09:23)
    פרויקט חדש "כולאננה"
מאוגוסט 2010 לוקחת העמותה חלק בפעילותה של תכנית "כולאננה" בשיתוף עם עוד 14 ארגונים חברתיים בהובלתו של עמותה "מרחבים". פעילות העמותה במסגרת התכנית מתרכזת בשינוי עמדות בקרב אוכלוסיית העולים מחה"ע כלפי קבוצות אתניות אחרות. מלבד זאת העמותה רואה את חלקה בפרויקט "כולאננה" בפיתוח סבלנות הדדית ושיפור היחסים בין קבוצות אוכלוסייה שונות בלוד. לפרטים ולהצטרפות נא לפנות לפוקשנסקי ז'ניה 050-3062267.
    6    (23.01.2011    17:08:14)
    חדשות בפרויקט "פסיפס"
במסגרת תכנית "פסיפס" אנו פותחים 10 קבוצות לבני נוער: 6 קבוצות נפתחו באום-אל-פאחם בשיתוף עם תכנית לאומית – תכנית "שמיד", 3 קבוצות נפתחו בתיכון מקסים לוי וקבוצה אחת נפתחה במוקד קליטה לנערים יוצאי אתיופיה בלוד. בקרוב במסגרת הפרויקט נפתחת גם קבוצה לאמהות יוצאות אתיופיה בגני אביב.
    5    (23.01.2011    17:07:20)
    נפתחה משחקיה חדשה
במסגרת פרויקט "קהילה צעירה" בשיתוף עם עמותת "פשר" נפתחה משחקיה חדשה בלוד בנוף לשתי משחקיות שפועלות בשכ' גני אביב. לפרטים נוספים נא לפנות לאנה : 0544903257
    4    (23.01.2011    17:05:27)
    פתיחת חוגים מדעיים בשיתוף עם קרן רמון
עמותה "גשר חינוכי" בשיתוף ובמימון של קרן ע"ש יגעל ואסף רמון ז"ל ומשרד המדע מודיע על פתיחת חוגים באסטרונומיה ופיסיקה. החוגים יפעלו ב גני אביב ובב"ס ספיר. בכל מוקד יפעלו 3 קבוצות לפי הגיל. הפעילות מיועדת לילדים בני 10-16. פעילות תתקיים פעם בשבוע בשעות הצהריים. עלות מסופופסדת של הפעילות 50 ₪ לחודש. מספר המקומות מוגבל. לפרטים נוספים ולהרשמה נא לפנות לליודמילה שוורץ בטל: 05075110232.
    3 עמוד:   1 ... 6  7  8  9  10  
"גשר חינוכי"‬- עמותה ארצית להעצמת הילד, המשפחה והקהילה ;רח' ארבע עונות 7 לוד | טל' 054-7703297 | פקס: 153-8-9201157  gesher.rachel@gmail.com